University of Medical Sciences Physical Guilan Education تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان
این وبلاگ به هیچ نهاد و گروه خاصی وابسته نیست وصرفا انعکاس دهنده اخبار و رویدادهای ورزشی دانشگاه است 
نويسندگان
لینک دوستان

بهترین راه ، رژیم درمانی

بهترین روش این است که میزان انرژی دریافتی، مقداری کمتر شود تا وزن به تدریج کم شود. این رژیم غذایی، همان رژیمی است که یک فرد سالم هم باید رعایت نماید تا سلامتی خود را حفظ کند. در اصل رژیم نادرست غذایی باعث افزایش وزن شده است و اکنون با درست کردن آن، وزن به حالت طبیعی بر می گردد. البته چون زمانی فرد مقدار بیشتری انرژی مصرف کرده است، تا مدتی باید مقدار کمتری انرژی دریافت کند. در این مدت او با رژیم صحیح غذایی آشنا می شود و عادات غلط غذایی خود را ترک می کند، همین موضوع سبب می شود تا پس از رسیدن به وزن مطلوب، این وزن را برای همیشه حفظ نماید. این روش دیرتر اثر می کند و با سرعت کمی وزن را پایین می آورد، در عوض هیچ عارضه ای ندارد، وزن به حالت قبل بر نمی گردد و سلامتی فرد تامین می شود. همیشه در نظر داشته باشید که:دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.

طبق تازه ترین توصیه های بهداشتی و سلامت انجمن قلب آمریکا، برخورداری از یک رژیم غذایی سالم به همراه فعالیت فیزیکی بهترین روش برای کاهش وزن است.
        
پیام اصلی در این توصیه ها، تمرکز بر روی اعمال تغییرات بلند مدت و دائمی در نوع تغذیه و نحوه زندگی است.
این در حالی است که در توصیه های بهداشتی گذشته تنها بر روی تغذیه سالم تاکید می شد، اما در حال حاضر شکل صحیح زندگی و فعالیت فیزیکی نیز در کنار تغذیه سالم مورد توجه قرار گرفته و این دو عامل برای دستیابی به سلامت کامل دو جزو لاینفک به حساب می آیند.
    
البته عوامل دیگری نیز وجود دارند که برای دستیابی به این هدف یعنی کاهش درصد ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی مهم هستند و مهم ترین آنها عبارت است از کاهش وزن و خودداری از استعمال دخانیات.
    
طبق این توصیه ها امروزه به مردم آمریکا سفارش می شود که در روز کمتر از 7درصد کالری مورد نیازشان را از چربی های اشباع شده تامین کنند.
    
انجمن قلب آمریکا در حال حاضر به مردم این کشور توصیه می کند که بیشتر از قسمت های کم چربی گوشت مصرف کنند و از خوردن مواد غذایی حاوی چربی ها هیدروژنه پرهیز کنند و در عوض بیشتر میوه ها، سبزی و ماهی را در رژیم غذایی شان بگنجانند.
    
این انجمن همچنین به صنایع تولیدکننده مواد غذایی توصیه می کند که از نمک و شکر در تولید مواد خوراکی کمتر استفاده کنند و در تولید محصولات نان به جای آرد سفید از آرد کامل غلات استفاده نمایند.

[ شنبه ٢٧ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٧:٥۳ ‎ب.ظ ] [ tbkarkonan ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

قال الإمام علی (ع) : (ولیکن احب الامور الیک اوسطها فی الحق واعمها فی العدل) حضرت علی (ع) فرمود : کاری که باید بیش از هر کار دوست داشته باشی، میانه روی در حق است وهمگانی کردن آن در برابری ودادگری. نهج البلاغه فیض الاسلام : نامه 53 / 996
موضوعات وب
امکانات وب
Online User