University of Medical Sciences Physical Guilan Education تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان
این وبلاگ به هیچ نهاد و گروه خاصی وابسته نیست وصرفا انعکاس دهنده اخبار و رویدادهای ورزشی دانشگاه است 
نويسندگان
لینک دوستان

 

چالش های مدیریت سنتی هیاتهای ورزشی

 

مدیریت ورزشی در نگاه نخست و از دید عموم ساده ترین کار محسوب می شود که بسیاری از مردم در پی نتایج ورزشی و یا در سطوح قهرمانی و بین المللی به سادگی و پیش از هر موضوع دیگر ، مدیران آن هیئت و رشته را نقد می کند و بیشترین مسائل به پای مدیر نوشته
 می شود.

اما نکته قابل ارزش اینکه مدیریت ورزشی متاثر از ویژگیهای بسیار از جمله : شخص مدیر است و امروزه در بسیاری از محافل ورزشی به آن اشاره می کنند.

امروزه مدیریت تخصصی و نقش آن از یک جایگاه علمی و تخصصی و تکنیکی برخوردارند و مدیریت بعنوان یک موضوع علمی و هنری دارای نیازهای ذاتی و اکتسابی خاص است تا در پی آن یک مدیریت بتواند با تصمیمات درست و تحولات بموقع از عهده وظایف خود به خوبی برآمده و سیستم خود را قابل ارزش و کارآمد و یا آن را منزوی و ناکارآمد کند.

مدیریت تخصصی در ورزش در سطوح مختلف نیاز به برنامه ریزی ، هدایت و کنترل و سازماندهی مناسب و کارگزینی درست و هماهنگی و گزارش دهی دقیق دارد. بر این اصل یک مدیر تخصصی ورزشی باید از تمامی نکات ذکر شده مطلع و کوشش نماید با بهره گیری از مشاورین مجرب  و تخصصی در زمینه ورزش مدیریت خود را به سمت دستیابی به اهداف مدون خود یاری دهد.

بهره وری در ورزش را می توان با روشهای علمی و با نظر متخصصان امر ورزش اندازه گیری کرد. برای ارزیابی دقیق و اندازه گیری مربوط به فعالیتهای حوزه های مختلف ورزشی (هیاتها ) می توان آن را به 7 بخش تنظیم کرد :

 1 -    ورودی  2 -  پژوهشی 3 -  مسابقات 4 – خدمات 5-  تاسیسات 6- عمران 7- خروجی و در نهایت بهره وری را می توان زائیده تعامل و روابط متقابل انسان و تکنولوژی مواد انرژی ، سازمان و سیستمها دانست که در بخش تربیت بدنی و علوم ورزشی ، انسان می تواند بعنوان محور قلمداد شود. هوشمندانه فکر کردن و عقلایی تصمیم گرفتن از خصوصیات بارز انسان بهره ور است ، باید تلاش شود با استفاده از مدیران تخصصی و آگاه‌ ، سیستم های موجود و مدیریتی در ورزش کشور و استان ها را به گونه ای سازماندهی ، که بتوان از توان علمی نیرو های ورزیده ، شایسته ، بهره وری مناسب را داشت و این نیروها را به سمتی هدایت کرد که بتوان از توان و پتانسیل آنها در راستای اهداف مود نظر به خوبی بهره برد . حرکت ورزش ایران  رو به جلو  اما این حرکت سرعتش کم است . ما نسبت به بسیاری از کشور ها ورقبای جدی خود عقب هستیم و باید برای کم کردن فاصله ها تلاش وافر انجام دهیم که در این زمینه باید از دانش مدیریت علمی و تخصصی نسبت به مدیریت سنتی بهره بیشتری ببریم و مدیریت علمی ورزش ما را بیشتر عملیاتی کنیم که اگر این مهم صورت پذیرد بسیاری از مشکلات مالی و دیگر مشکلات حل خواهد شد.

مدیریت نوین و پویا در ورزش کشور باید هرچه سریعتر جایگزین مدیریت سنتی شود. باید با ایجاد و زیر ساختهای ورزشی گام موثری در دگرگونی ورزش کشور و استانها برداریم و با کاهش فاصله میان علم و ورزش از مدیریت سنتی که همواره ورزش کشور از آن رنج برده است فاصله بگیریم و از نظر  ملی – کاربردی این نوع مدیریت را جایگزین کنیم .

در دنیایی که باشتاب به سوی مدیریت نوین و تخصصی و علمی و پویا گام بر می دارد باید ما نیز در عرصه مدیریت ورزشی گامهای بزرگتر و با سرعت بیشتری برداریم. باید رفتار مدیریتی کشور های پیشرفته در ورزش را الگو قرار داده و در عرصه ورزش جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم . امروز دیگر وقتی برای آزمون و خطا نداریم و باید راه هائی را که تجربه های موفق در پی دارد انتخاب کنیم. و برای اینکار باید به منابع علمی و تحقیقاتی که نتایج موفقی داشته رجوع کرد و نباید در این امر غفلت کرد چرا که در تمام دنیا نیز از ابعاد مختلف فرهنگی ما استفاده می کنند.

مدیری که در راس هیئتهای ورزش کشور قرار می گیرد باید از دیدگاه فنی خوبی نسبت به ورزش برخوردار باشد و سپس به علم مدیریت آن سازمان و هیئتها ی مربوط به ورزش به طور کامل احاطه داشته باشد. یک مدیر هیئت ورزشی باید فردی باشد که بتواند اهداف سازمان و هیئت کوچک یا بزرگ ورزشی خود را علمی و عملی نماید. مدیریت های خلاق ، مبتنی بر اطلاعات و نو آوری ،‌باید جایگزین مدیریتهای سنتی گردد. این دگرگونی و تغییرات مدیریتی در تمامی مقولات مدیریتی و از جمله مدیریت تربیت بدنی و ورزشی و هیئتهای ورزشی هر کشور در جهان قابل لمس و مشاهده می باشد و در نتیجه آن کشور های عقب مانده تلاش می کنند با الگوسازی مناسب و با برنامه ریزی خلاقانه فاصله خود را با این کشور کاهش دهند.

شایسته سالاری از جمله مفاهیمی است که در طی دهه گذشته در دنیا مورد توجه بوده است این اصل بر این محور استوار است که فعالیتهای فرد مبتنی بر شایستگی و کاردانی و تخصص باشد. در مدیریتهای ورزشی اصل شایسته گزینی و شایسته پروری و شایسته سالاری باید مورد توجه انتخاب مدیران ورزش هیئتهای مختلف قرار گیرد.در ورزش کشور خصوصاً هیئتهای ورزشی که در زمینه های ورزشهای قهرمانی – حرفه ای و همگانی نقش به سزائی دارند کمبود مدیران تخصصی و آکادمیک به چشم
می خورد و با برنامه ریزی باری به هرجهت اوقات می گذرانندچرا که علم مدیریت نوین را ندارند و یا از مشاورین قوی و کار آمد بهره نمی گیرند . مدیریت ورزش باید به علم روانشناسی ، پزشکی ، تربیتی ، فیزیولوژی ، بیو مکانیک ، آسیب شناسی و مدیریتی آگاه باشدمتاسفانه بعضی از روساهای هیئتهای ورزشی استانها نه تنها نسبت به علم ورزشی آگاهی ندارند ، با علم مدیریتی هم بیگانه هستند. و کمبود نیروهای تخصصی و علمی و مدیران برنامه ریز درامر هیئتهای ورزشی به چشم می خورد.

 حضور مدیران شایسته در عرصه ورزش کشور کمرنگ می باشدو روز به روز شاهد عقب ماندگی و
 پس رفتگی در ورزش کشور هستیم و با وجود مدیرا ن سنتی به ورزشهای آموزشگاهها ،‌ دانشگاهها و همگانی اهمیت چندانی نمی دهیم و صرفاً  قالب ورزشی مان را در اجرای مسابقات ورزشی خلاصه
 می نمائیم. و نسبت به علمی کردن و پایه ای کردن و تخصصی کردن هر ورزشی غافل مانده ایم .

انتظار می رود که به جای معرفی کردن و انتخاب نفرات امتحان پس داده و حمایت غیر منطقی از مدیران سنتی به فکر چاره اندیشی ورزش استان و کشور باشیم و با استفاده از پتانسیل های موجود علمی و مدیریتی ورزش استان را به جایگاه اصلی خود برسانیم و با اتحاد و همدلی و نوآوری  و شکوفائی و فرصت دادن به نیرو های متخصص و شایسته و جوان و کار آمد در کنار پیشکسوتان امر ورزش استانی سربلند ،
کشوری پویا و توانمند در عرصه فرهنگی و ورزشی داشته باشیم .

 

[ سه‌شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٧:۳٦ ‎ب.ظ ] [ tbkarkonan ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

قال الإمام علی (ع) : (ولیکن احب الامور الیک اوسطها فی الحق واعمها فی العدل) حضرت علی (ع) فرمود : کاری که باید بیش از هر کار دوست داشته باشی، میانه روی در حق است وهمگانی کردن آن در برابری ودادگری. نهج البلاغه فیض الاسلام : نامه 53 / 996
موضوعات وب
امکانات وب
Online User